Teskohippies

rock/indieTeskohippies hrajú melodický alternatívny rock, ktorý sa necháva inšpirovať rozličnými štýlmi ako indie, grunge, pop, punk, EDM a reggaeton. Kapela vznikla v roku 2007 vo Vrbovom ako pokračovanie piešťanskej skupiny Ako Chceš. K pôvodnej zostave patrili Renát Khallo (gitara, spev), Bohuš Michalko (gitara, spev), Alexander Antoška (basová gitara) a Lukáš Snoha (bicie), neskôr pribudol Viliam Púchovský (gitara).

Pred plnohodnotným štúdiovým albumom vydala kapela EP „I lie Q“ (2007) s 8 pesničkami, okrem iných aj All that I´m scared of, ktorá sa po niekoľko mesiacov pohybovala v prvej trojke International Parade talianskeho StepByStep Radio.

Svoj debutový album s názvom Trying To Make You Stay vydali v roku 2010. Single z neho sa ocitli v rotácii Rádia_FM (Slovenský rozhlas). Odvtedy odohrali množstvo koncertov vrátane turné po Slovensku a Čechách. V roku 2011 si kapela zahrala aj na festivale Grape na letisku v Piešťanoch, rok predtým na Žákovic Open.

V roku 2012 TH vydávajú 4-pesničkové EP, Looks on Fire, piesne ktorého sa taktiež dostali do rotácie Rádia_FM. Kapela v zápätí absolvovala týždňové turné po rumunských mestách: Cluj-Napoca, Bukurešť, Iasi, Bacau, Focsani. Po návrate z Rumunska TH odohrali ešte koncert v štúdiu 5 Slovenského rozhlasu v rámci relácie Pohoda_FM live. Živý prenos koncertu odvysielalo opäť Rádio_FM.

 

V roku 2013 nasledovala 3 ročná pauza, po ktorej sa kapela vrátila na scénu v aktuálnej zostave: Bohuš Michalko (spev), Alexander Antoška (basová gitara), Dávid Kratochvíl (gitara), Šimon Kratochvíl (gitara) a Ján Felix (bicie). V októbri 2018 vychádza najnovší singel It's Been A Long Time spolu s prvým hraným videoklipom.