Teskohippies

indie/beatTeskohippies hrajú alternatívnu rockovú hudbu, ktorá sa necháva inšpirovať rock n rollom zo 60´s, 70´s, 90´s, punkom, post punkom, psychedelickou hudbou, filmom, divadlom a literatúrou. Ich názov je iróniou na subkultúru, kultúru a seba samých.

Kapela vznikla v roku 2007 vo Vrbovom a Piešťanoch. Spojením gitaristov a textárov Renata Khalla a Bohuša Michalka spolu s Alexandrom Antoškom (basová gitara) a Lukášom Snohom (bicie). Neskôr vzali do kapely ďalšieho člena, Viliama Púchovského (gitara). Po rôznych personálnych zmenách má kapela v súčasnosti štyroch členov. Sú nimi: Bohuš Michalko (gitara, spev), Dávid Kratochvíl (basová gitara), Lukáš Snoha (bicie) a Renat Khallo (gitara, spev).

Pred plnohodnotným štúdiovým albumom vydala kapela EP nahrávku „I lie Q“ (2007),ktorá obsahovala osem piesní, okrem iných aj pieseň All that I´m scared of, ktorá sa po niekoľko mesiacov pohybovala v prvej trojke International Parade talianskeho StepByStep Radio.

Svoj debutový album s názvom Trying to make you stay vydali v roku 2010. Single z neho sa ocitli v rotácii Rádia_FM (Slovenský rozhlas). Odvtedy odohrali množstvo koncertov na Slovensku i v zahraničí. V roku 2010 absolvovali pomerne rozsiahle turné po Slovensku a Čechách (cca 13 koncertov), ktoré zahŕňalo aj kluby v mestách ako Praha, Bratislava, či Brno. V tom istom roku si kapela zahrala aj na festivale Grape na letisku v Piešťanoch, či rok predtým na Žákovic Open.

V roku 2012, TH vydávajú 4-pesničkové EP, Looks on Fire, piesne ktorého sa taktiež dostali do rotácie Rádia_FM. Kapela v zápätí absolvovala týždňové turné po rumunských mestách: Cluj-Napoca, Bukurešť, Iasi, Bacau, Focsani. Po návrate z Rumunska TH odohrali ešte koncert v štúdiu 5 Slovenského rozhlasu v rámci relácie Pohoda_FM live. Živý prenos koncertu odvysielalo opäť Rádio_FM.

Kapela je neustále aktívna, chystá sa nahrávať ďalší album a k nemu natočiť videoklip a samozrejme koncertovať v kluboch a na festivaloch.